Sem vložte podnadpis

O infravykurovani

Tepelná pohoda vášho domova 

Výhody infravykurovania


Príjemná a zdravá životná klíma
Príjemná a zdravá životná klíma

Príjemná a zdravá životná klíma

Pomocou kombinácie teplejších múrov, nižšej teploty vzduchu, minimálnej prašnosti a rovnomernej vlhkosti vzduchu dosahujeme vytvorenie príjemnejšieho a zdravšieho životného prostredia.

Lepšia tepelná pohoda
Lepšia tepelná pohoda

Lepšia tepelná pohoda

Väčšina ľudí dokáže vnímať pocit chladu v miestnosti napríklad u veľkých presklených okien či výkladov. Rovnaký pocit môžete mať tiež pri pobyte v miestnosti s vonkajšími múrmi v nedostatočnej hrúbke, kedy dochádza k ich prechladnutiu. Hoci teplota v miestnosti je nastavená optimálne, vy budete mať pocit chladu a je potrebné pridať niekoľko stupňov celzia, s negatívnym dopadom na Vašu peňaženku. Tiež konvekčné spôsoby vykurovania s cirkuláciou vzduchu bežne spôsobia rozdiel medzi podlahou a stropom cca 5-10 °C. Sálavé infrapanely  pri vhodnom umiestnení rovnomerne prehrievajú celý vykurovaný priestor. Rozdiely teplôt medzi podlahou a stropom dosahujú cca 1 °C a teda na Vás nepôsobia chladné plochy stien či podláh. Je dosiahnutá lepšia tepelná pohoda pri nižšej teplote v miestnosti. Už nikdy studené nohy! Infrapanely nie sú všeliek, tepelným stratám je potrebné v prvom rade zamedziť.

Vysoká bezpečnosť prevádzky a životnosť
Vysoká bezpečnosť prevádzky a životnosť

Vysoká bezpečnosť prevádzky a životnosť

Bezpečnosť prevádzky je daná tiež technickým krytím tz. IP. Infra panely spĺňajú krytie IP44 (odolnosť voči nečistotám úplne a voči striekajúcej vode zo všetkých smerov) pri montáži na priamo do krabičky o rovnakých technických parametroch. Infrapanely heatwell spĺňajú prísne podmienky pre udelenie certifikátov TUV GS,CE, CTUVUS, Seibersdorf Laboratories.  Pri zapojení do zásuvky cez štandardne dodávaný kábel je krytie len IP20. Regulácia infrapanelu je riešená externým termostatom zopinajúcim prívod elektrickej energie. S ohľadom na vysokú životnosť panelu nie je termostat jeho súčasťou. Panel neobsahuje žiadne mechanické súčasti znižujúce jeho prevádzkovú spoľahlivosť.

Jednoduchá obsluha
Jednoduchá obsluha

Jednoduchá obsluha

Infrakúrenie  je obsluhované priestorovými termostatmi ľubovoľného typu so zodpovedajúcou prúdovou zaťažiteľnosťou. Je možné použiť od bežných mechanických cez digitálne až po centrálne počítačom riadené jednotky s GSM modulmi.

Suché a zdravé murivo
Suché a zdravé murivo

Suché a zdravé murivo

Vďaka obdobnému princípu vykurovania ako u kachľových pecí, teda "sálavého spôsobu vykurovania" dochádza k ohrevu vnútorných stien a priečok na nepatrne vyššiu teplotu než je teplota vzduchu. Vzduch sa od takto ohriatych stien ohrieva až sekundárne. Princíp je opačný tomu, keď z chladničky vyberieme pohár vody do prostredia s teplejším vzduchom a na pohári sa vytvorí vodný kondenzát. Podobne je tomu aj u klasického vykurovania, kedy ohrievame vzduch a murivo je chladnejšie. Tiež dochádza k zrážaniu vzdušnej vlhkosti na povrchu chladnejšieho muriva, ktoré vlhne a zhoršujú sa jeho tepelno-izolačné vlastnosti. Pri sálavom spôsobe vykurovania sú teploty vzduchu a stien opačné a teda vlhkosť teplejšieho muriva je odovzdávaná chladnejšiemu vzduchu = murivo je vysúšané a zlepšujú sa jeho tepelno-izolačné vlastnosti.

Dizajn
Dizajn

Dizajn

Každý z nás má svoj vlastný vkus a štýl, ku ktorému zvyčajne fádne bežné vykurovacie teleso nepatrí. Bežné vykurovacie telesá nie sú veľmi dekoratívne a nezriedka zaberajú priestor nábytku. Práve tu sme sa našli a ponúkame Vám možnosť riešiť kúrenie v súlade s vašim individuálnym vkusom. Široka ponuka prevedenia infrapanelov umožňuje prispôsobiť sa každému typu interiéru a uspokojiť tak aj najnáročnejších klientov. Vyberať môžete od základných bielych prevedení s možnosťou výberu aj vlastného motívu cez bezrámové sklá, zrkadlá. Základné tvary možno vyberať od plochých a obdĺžnikových. Jednoducho podľa vaších predstáv.

Nízke obstarávacie náklady a nároky na priestor
Nízke obstarávacie náklady a nároky na priestor

Nízke obstarávacie náklady a nároky na priestor

Celý vykurovací systém s infrapanelmi Heatwell obsahuje iba vykurovacie telesá, termostaty a prívody elektrickej energie. Žiadne ďalšie materiálové náklady nie sú potrebné. Nebudujú sa komíny, technické miestnosti, rozvody vody v stenách či podlahách, nekopú sa prípojky plynu, neplatia sa revízie a opravy zariadení, nevymieňajú sa opotrebované obehové čerpadlá a ventily, kúrenie je možné odmontovať a použiť v inom priestore a v neposlednom rade možno ušetriť na dekorácií. Infrapanely možno dodať s ľubovoľným motívom či rámom a kúrenie v interiéri "schovať" podľa Vašich predstáv. Kúrenie sa potom stane neoddeliteľnou súčasťou Vašich domovov.

Získanie vykurovacej sadzby DD5
Získanie vykurovacej sadzby DD5

Získanie vykurovacej sadzby DD5

Infrakúrenie spĺňa podmienky pre získanie priamo výhrevné sadzby SSE tarifa DD5, SPP tarifa D3. Oproti bežným tarifám je cena za NT cca polovičné a za túto cenu 20 hodín denne beží celý vykurovací systém a celá domácnosť. Sporíme teda nielen na vykurovaní, ale aj na prevádzke domácnosti. Za rok možno takto u domácich spotrebičov ušetriť 30 až 40% nákladov na ich prevádzku.


Princíp infra vykurovania


Prečo je sálavé teplo príjemnejšie a lacnejšie ?
Prečo je sálavé teplo príjemnejšie a lacnejšie ?

Prečo je sálavé teplo príjemnejšie a lacnejšie ako bežné konvekčné spôsoby vykurovania?

Princíp sálavého vykurovania je veľmi jednoduchý a obdobný spôsob vykurovania kachľovou pecou. Karbónové vlákno vnútri panelu priechodom elektrickej energie ohrieva povrch panelu na ktorom vzniká sálanie vysokého stupňa účinnosti. Sálavé teplo má oproti konvekčným spôsobom vykurovania niekoľko výhod. Sálanie ohrieva z väčšej časti rovnako ako slnko len pevné predmety a nie vzduch (cca 1-2 °C). Od ohriatych stien, podláh, stropov a nábytku sa najskôr sekundárne ohrieva vzduch. Nedochádza tak k cirkulácii vzduchu a nerovnomernému rozloženiu teplôt v miestnosti, zlepšuje sa tepelná pohoda a je teda možné vykurovať miestnosti na nižšie stupne celzia pri zachovaní príjemného pocitu tepla. Táto vlastnosť je jedným z mnohých faktorov úspor energií. Ďalším faktorom je efekt vysúšania muriva, kedy murivo o vyššej teplote odovzdáva vlhkosť okolitému vzduchu a tým sa zlepšujú jeho tepelno-izolačné vlastnosti. Už nikdy pleseň v dome.

Prečo sú tepelné vlny vhodné pre vykurovanie?
Prečo sú tepelné vlny vhodné pre vykurovanie?

Prečo sú tepelné vlny vhodné pre vykurovanie?

Lepšia tepelná pohoda, nízke prevádzkové náklady, suché murivo bez plesní, minimálna cirkulácia vzduchu, rozdiel teplôt medzi podlahou a stropom do cca 1 °C, dlhá životnosť a prevádzková spoľahlivosť, perfektný dizajn, minimálne priestorové nároky a ďalšie výhody prinášajú zákazníkom nový spôsob vykurovania bez kompromisov.

Čo je infračervené teplo a je naozaj zdraviu prospešné?
Čo je infračervené teplo a je naozaj zdraviu prospešné?

Čo je infračervené teplo a je naozaj zdraviu prospešné?

Infračervené teplo je bežnou súčasťou nášho života, slnko na nás žiari celým spektrom elektromagnetických vĺn a infračervená oblasť je len jeho malou časťou. Infrapanely pri povrchovej teplote cca 100 °C sálajú na vlnovej dĺžke cca 9-10 um čo je potrebná zložka pre ľudský organizmus s vplyvom na rast buniek organizmu a psychickú pohodu. Toto teplo je samozrejme vyžarované zo všetkých podobne teplých povrchov telies a teda je bežnou súčasťou nášho prostredia.

Tepelné vlny a vykurovacie telesá? Nedávny vynález?
Tepelné vlny a vykurovacie telesá? Nedávny vynález?

Tepelné vlny a vykurovacie telesá? Nedávny vynález?

Nie. Sálavé teplo je využívané už mnoho storočí. V posledných storočiach v podobe kachľových pecí a v najbližšej minulosti tiež v podobe vykurovacích panelov. Že je teplo prospešné, už vedeli národy starovekého sveta. Vyhrievané kamene v horúcom púštnom piesku zmiernili nepohodlie alebo zlepšili blahobyt. Teplo vždy znamenalo harmóniu pre telo i dušu, a je kľúčovým ukazovateľom úrovne a kvality života.

Tieto zariadenia vďaka lacným a nekvalitným konštrukčným materiálom neboli určené, ako hlavný vykurovací systém a svoje využitie našli v agro oblasti. Použitím najmodernejších materiálov, nových poznatkov o najvhodnejších technických parametroch a vypracovaním firemného know how potrebného pre optimálny návrh bolo dosiahnuté vytvorenie nového typu infrapanelu s vysokou účinnosťou, minimálnou spotrebou elektrickej energie a s dlhou životnosťou. V súčasnej dobe infrapanely úspešne nahrádzajú ostatné elektrické a vo väčšine prípadov aj plynové vykurovanie rodinných domov, bytov, kancelárií, hál a ostatných priestorov.


Sálavé vykurovanie


Princíp sálavého vykurovania
Princíp sálavého vykurovania

Princíp sálavého vykurovania

Sálavé kúrenie predstavuje energeticky úsporné riešenie vášho kúrenie. Princíp vykurovania je obdobný ako pri kachľovej peci. Veľkou výhodou infrapanelov je bezpochyby rovnomerné sálanie tepla do priestoru miestnosti. Umiestnenie panelov na steny bolo vyhodnotené ako ideálne riešenie. Dochádza tak k optimálnemu ohrievanie podlahy, stien a stropu. Od nich sa ďalej ohrieva všetok vzduch v miestnosti. Teplý vzduch zostáva v celom priestore a nehromadí sa pri strope ako u klasického vykurovania. Miestnosť je tak rovnomerne vyhrievaná v celej svojej ploche. Každý určite ocení pozitívum v podobe suchého muriva, ktoré je neustále vysúšané. Rozdiel teplôt medzi podlahou a stropom je v cca do 1 °C. Presná regulácia samostatná pre každú miestnosť, ešte zvyšuje váš tepelný komfort.

Údržba sálavého kúrenia
Údržba sálavého kúrenia

Údržba sálavého kúrenia

Údržba infrapanelov je veľmi jednoduchá a nevyžaduje žiadne zdĺhavé špeciálne postupy. Samotný infrapanel nie je vyrobený z častí, ktoré by sa mohli časom opotrebovať. Preto vám môžeme zaručiť bezproblémovú prevádzku počas dlhých rokov bez servisných zásahov a nutnosti opráv.

Spôsob sálavého kúrenia teda infrasvetlo je veľmi priaznivé pre ľudský organizmus. Tento princíp sa využíva aj v kombinovaných saunách, kde sa využívajú jeho terapeutické účinky.

Vaše predstavy o útulnom teplom domove pretvoríme v skutočnosť.

Úsporné riešenie - infrapanely
Úsporné riešenie - infrapanely

Úsporné riešenie - infrapanely

Použitie infrapanelov predstavuje úspornejšie a komfortnejšie riešenie vykurovania v porovnaní s bežným podlahovým vykurovaním alebo konvekčnými radiátormi s bežnými zdrojmi tepla. Vstupné náklady sú vo všeobecnosti nižšie ako u plynového kúrenia. Nie je nutné kupovať rozvody, prípojky a iné ďalšie príslušenstvo.

Infrapanely nielen zahrejú, ale tiež potešia vaše oči. Vykurovacie panely si môžete kúpiť v dizajne historických či moderných obrazov, ktoré dotvoria a podčiarknu váš osobitý štýl. V historických objektoch iste zažiari klasické obrazy od Van Gogha, s moderným interiérom bude pekne ladiť prírodný motív či jednofarebné jednoduché vykurovacie teleso na báze skla.

Vykurovacie panely predstavujú adekvátnu náhradu za klasické vykurovanie. Možno nimi efektívne vykurovať celé byty alebo domy. Rovnako tak je ich možné využiť len v určitej časti obytného priestoru na dokurovanie. Ponúkame tiež transportné panely, ktoré sa dajú prenášať a zvyšujú tak váš tepelný komfort. Ak vlastníte rozsiahlejšiu halu či schodisko je možné využiť skvelé vlastností infragule, ktorá bude sálať do všetkých strán a vy využijete maximálne jej výkon na vykúrenie týchto priestorov.


Široká možnosť použitia


Široká možnosť použitia
Široká možnosť použitia

Široká možnosť použitia

V dnešnej dobe, kedy financie vynaložené za energiu stále stúpajú, sa snažíme rozšíriť trh vykurovacích systémov o nízko nákladové vykurovanie - tzv. infrakúrenie. Vykurovanie rodinných domov pomocou infrapanelov je veľmi príjemné vďaka svojej prirodzenosti. Infrakúrenie funguje na báze sálavého tepla, ktoré vzniká na povrchu infrapanelov. Infrapanely sa pomocou elektrickej energie zahrejú na cca 105 ºC a potom do svojho okolia sálajú teplo, ktoré sa akumuluje v podlahe, strope a stenách. Infravykurovanie pracuje na rovnakom princípe ako kachľové pece, ktoré sú v súčasnej dobe na vzostupe práve vďaka výhodám sálavého spôsobu vykurovania.

Voľba vykurovania pomocou infrapanelov má hneď niekoľko výhod
Voľba vykurovania pomocou infrapanelov má hneď niekoľko výhod

Voľba vykurovania pomocou infrapanelov má hneď niekoľko výhod:

 • výrazné zníženie prevádzkových nákladov vynaložených na vykurovanie domu vďaka princípu sálavého vykurovania
 • infrakúrenie vám zaručuje rovnomernejšie vykúrenie miestnosti než za použitia klasického kúrenia
 • infrapanely si môžete kúpiť v rôznych dekoroch, veľkostiach, materiáloch, dizajnoch a typoch
 • rovnomerné sálanie tepla a s tým spojená malá cirkulácia prachu a vysúšanie muriva, vďaka týmto vlastnostiam je infrakúrenie pomocou infrapanelov vhodné pre astmatikov a alergikov
 • tichá prevádzka a minimálne úniky tepla
 • dlhodobá životnosť
 • minimálne nároky na údržbu
 • variabilita použitia - infrapanely je možné inštalovať v podstate kdekoľvek - ich využitie je možné v rodinných domoch, bytoch, dielniach, kanceláriach, skladoch, predajniach, rôznych halách, atď.
 • vykurovanie pomocou infrakúrenia neznižuje relatívna vlhkosť vzduchu, preto je dýchanie v miestnosti príjemnejšie
 • pretože infrapanely zahrievajú steny miestnosti, zapríčiňujú tým, že múry sú suché a nepodliehajú tvorbe plesní
 • ľahká regulácia

Sálavé teplo, ktoré produkujú infrapanely, majú rovnaký blahodarný vplyv na organizmus, ako ponúkajú slnečné lúče. Vďaka infračerveným lúčom, ktorých účinok je preukázaný v lekárstve, vám infrakúrenie tiež ponúka príjemný a prirodzený pocit tepla v miestnosti.


Inštalácia infrapanelov 


Inštalácia infrapanelov je veľmi jednoduchá.
Po návrhu technikom spoločnosti sú stanovené potrebné príkony a typy infrapanelov. Je určené ich optimálne umiestnenie s ohľadom na stavebné dispozície objektu a vybavenia interiéru a je zvolené vhodné umiestnenie termostatov.

Elektroinštalácie a zapojenie infrapanelov je prakticky identické ako u priamovýhrevného kúrenia, len s rozdielnym umiestnením rešpektujúcim princíp sálavého vykurovania. To znamená výškové umiestnenie okolo stredu múru (obdobne ako ostatné obrazy) a proti dlhšej časti miestnosti alebo proti múru s vysokou akumulačnou schopnosťou. Presné umiestnenie vždy konzultujte s odborným technikom. Nevhodným umiestnením možno zásadne znížiť účinnosť vykurovania!

Potrebné ističe a prierezy káblov sú volené s ohľadom na maximálny odber danej vetvy. V prípade zapojenia viacerých panelov na jeden termostat by mal prívodný kábel zodpovedať súčtu ich príkonov.

Zapojenie infrapanelu do siete možno realizovať pomocou pripojenej koncovky na 230V/50Hz s možnosťou montáže za panel kedy neruší pohľadový vzhľad panelu a umožňuje opakovanú montáž a demontáž panelu. Zásuvku je však potreba mierne zapustiť.
Ďalším variantom je zapojenie do krabičky "na priamo" kedy je možné koncovku odstrihnúť tesne za koncovkou a zvyšný kábel namotať na úchyty. Záruka sa týmto nestráca.

Montáž infrapanelu je zjednodušená priloženou šablónou v rozmere 1:1 a teda po priložení na stenu, zameranie vodováhou a obkreslenie štyroch montážnych otvorov stačí vyvŕtať diery o priemere. Priložená montážna sada obsahuje hmoždinky, skrutky.